[ad_1]

AstraZeneca اطلاعات قبلی ارائه شده توسط کمیسیون اروپا را اصلاح کرد و تأیید کرد که در جلسه ای که امروز بعد از ظهر با نهاد جامعه و کشورهای عضو تأخیر در توزیع دوز واکسن خود در اتحادیه اروپا برنامه ریزی شده شرکت خواهد کرد.

سخنگوی شرکت به یوروپرس گفت: “ما می توانیم تأیید کنیم که AstraZeneca دعوت امروز برای شرکت در جلسه کمیته کمیسیون اروپا را پذیرفت. اطلاعاتی که در این مورد وجود ندارد نادرست است.”

پیش از این ، سخنگوی اجرایی جامعه ، دانا اسپینانت در یک کنفرانس خبری گفت که این شرکت دارویی به مقامات جامعه اطلاع داده است که در این جلسه شرکت نخواهد کرد ، اگرچه با پیشرفت ارائه گفت که وقایع “تکامل یافته اند” و تأیید این موضوع نیست.

از هفته گذشته که شرکت داروسازی اعلام کرد که پس از تأیید واکسن ، انتظار نمی رود که این جمعه موافقت کند ، تنش بین بروکسل و AstraZeneca افزایش یافته است.

تاکنون توضیحاتی که توسط شرکت داروسازی برای توضیح تأخیر در توزیع دوز واکسن آن ارائه شده است ، هم برای مجری جامعه و هم برای کشورهای عضو رضایت بخش نبوده است.

آنها مسیر قانونی را منتفی نمی دانند

در حقیقت ، استلا کیریاکیدیس ، کمیسر بهداشت ، پس از اولین جلسه هشدار داد که اتحادیه اروپا هرگونه احتمال قانونی دریافت دوزهای وعده داده شده از کشورهای عضو را منتفی نمی داند. وی همچنین از راه اندازی مکانیزمی برای کنترل صادرات واکسن های تولید شده در اتحادیه اروپا به کشورهای سوم خبر داد.

پاسكال سوريو ، مدير عامل AstraZeneca ، در مصاحبه با رسانه هاي مختلف اروپايي علت اين تأخيرات را “بدشانسي” دانست و استدلال كرد كه در اروپا كارخانه هاي “با عملكرد كمتر” وجود دارد.

در هر صورت ، این اطمینان را می دهد که به محض اجازه EMA می توان سه میلیون دوز به اروپا ارسال کرد و دو محموله دیگر با همان مقدار در ماه فوریه انجام شد. به گفته Soriot ، هدف توزیع 17 میلیون دوز در ماه آینده به اتحادیه اروپا است که دو میلیون مورد مربوط به اسپانیا است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *