[ad_1]

دموکرات ها از رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ خواسته اند که در جریان دادگاه سنا خود با سوگند شهادت دهد و وی را به چالش دعوت کنند تا به اتهامات تحریک شده برای حمله به کپیتول به یک گروه خشن خشونت بار پاسخ دهد. یک مشاور ترامپ پاسخ داد که رئیس جمهور سابق شهادت نمی دهد.

اگرچه ممکن است دموکرات ها قدرت مجبور کردن ترامپ به شهادت را نداشته باشند ، اما این درخواست بخشی از تلاش های حزب دموکرات برای ثبت وقایع خشن 6 ژانویه و بازخواست وی است. دموکراتها می توانند با استناد به اینکه رئیس جمهور سابق از مسئولیت اقدامات خود فرار کرده است ، از امتناع از شهادت دادن علیه وی استفاده کنند.

ساعاتی پس از انتشار درخواست دموکرات ها در روز پنجشنبه ، جیسون میلر ، مشاور ترامپ گفت که این روند “برخلاف قانون اساسی” است و رئیس جمهور سابق شهادت نمی دهد. از طرف دیگر ، وکلای ترامپ این درخواست را “آبشار روابط عمومی” خواندند.

روند استیضاح در سنا از 9 فوریه آغاز می شود. ترامپ – اولین رئیس جمهوری که دو بار با استیضاح روبرو شد – به تحریک جمعیت طرفداران خود متهم شده است که در 6 ژانویه به کاپیتول حمله کردند تا شمارش آرا را مختل کنند. در جریان شورش پنج نفر کشته شدند. قبل از اغتشاشات ، ترامپ به طرفداران خود گفته بود “برای مبارزه با شکست انتخاباتی خود” جهنمی بجنگند.

دموکرات ها گفتند که این فرایند برای اطمینان از آخرین اندازه گیری مسئولیت حمله ضروری است. در صورت محکومیت ، سنا می تواند برای جلوگیری از کاندیداتوری وی برای انتخاب مجدد ، رای دوم را برگزار کند.

جمی راسکین ، نماینده دموکرات ، یکی از معاونانی که به عنوان دادستان فعالیت می کند ، در نامه ای به ترامپ و وکلای وی از ترامپ خواست توضیح دهد که چرا او و تیمش در مورد حقایق پرونده اختلاف نظر دارند. آنها از او خواستند تا “قبل یا در جریان دادگاه استیضاح سنا” و تحت بازجویی شهادت دهد و این کار را بین دوشنبه ، 8 فوریه و پنجشنبه ، 11 فوریه انجام دهد.

درخواست راسکین به سخنان وکلای خود ترامپ استناد می کند ، آنها در گزارش حقوقی اوایل این هفته نه تنها تحریک شورش را انکار کردند ، بلکه ادعا کردند که “او به عنوان رئیس جمهور کار فوق العاده ای انجام داد ، همه جا را انجام داد” برای مردم آمریکا بهترین است. “

راسکین گفت ، با این استدلال ، “علیرغم شواهد روشن و قانع کننده از جرم قانون اساسی خود” ، ترامپ حقایق مهم را در مورد این پرونده زیر سال برد. وی گفت اکنون ترامپ باید بتواند شهادت دهد که دیگر رئیس جمهور نیست.

وکلای ترامپ ، بروس کاستور و دیوید شان ، ساعاتی بعد پاسخ دادند که این نامه ثابت کرده است که دموکرات ها “نمی توانند ادعاهای خود را ثابت کنند” و استیضاح بیش از حد جدی است “تلاش برای انجام این بازی ها”.

این مبادلات پنجشنبه شب ادامه یافت ، هنگامی که راسکین گفت: امتناع ترامپ از شهادت “چیزهای زیادی می گوید و به وضوح نتیجه نامطلوبی را در حمایت از گناه خود تأیید می کند.”

وی در بیانیه ای گفت: “هر كارمندی كه به تحریک خشونت اسلحه علیه دولت ایالات متحده متهم شده است باید از فرصت شهادت صریح و صادقانه استقبال كند ، یعنی اگر كارمند از حمایت برخوردار باشد.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *