[ad_1]

“قیام” کلمه ای بود که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای توصیف صحنه های تخریب و خشونت که حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور معزول دیروز در پایتخت ، مقر کنگره ملی در واشنگتن مرتکب شدند ، استفاده شد.

روند رسمی هر دو اتاق برای گشودن و شمارش آراoral انتخاباتی هر یک از کشورها و اعلامیه بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور باید به نبردی مشاجره بین نیروی انتظامی و معترضانی که برای ابراز نارضایتی خود گرد آمده اند تبدیل شود.

در دردناک ترین قسمت ها ، زنی که تا شب گذشته ناشناس بود ، با اصابت گلوله در سینه در پایتخت کشته شد. فیلم حمله به سرعت دنیا را دور زد.

موتور این بسیج شخص ترامپ بود که هرگز شکست خود را در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته نپذیرفت ، تقلب را بدون مدرک محکوم کرد و خود عدالت و حزب جمهوری خواه را تحت فشار قرار داد تا نتایج صندوق های رای را نادیده بگیرند.

در صحنه فراری ، معترضین از پلیس فرار کرده و وارد ساختمان کنگره شدند و هنگام عبور از مجتمع با فریاد و پرچم های پرچم آمریکا و طرفدار ترامپ فریاد می زدند. در جریان شورش ها حتی یک نفر نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

معترضان به طور ناگهانی تولید در صحنه را متوقف كردند ، كه شامل هشدارهایی از طرف مقامات بود كه به مردم دستور می دادند در زیر صندلی های خود پناه بگیرند و بعد از استفاده از گاز اشك آور در كپیتول روتوندا ماسك های گاز بزنند.

سخنگویان دموکرات و جمهوریخواه در مجلس نمایندگان و سنا تخلیه و به فورت مک نایر ، پایگاه نظامی در فاصله کمتر از یک مایل از قوه مقننه ، منتقل شدند.

در طول بعد از ظهر ، چون جمعیت هیچ نشانی از کاهش وزن نداشت ، ترامپ در ویدئویی که در حساب توئیتر خود منتشر کرد ، خواست “صلح” باقی بماند. “آنها اکنون باید به خانه خود بروند ، ما باید صلح داشته باشیم. ما باید نظم و قانون داشته باشیم (…) ما نمی خواهیم کسی آسیب ببیند. این یک دوره بسیار دشوار است. این یک انتخابات تقلبی بود ، اما ما نمی توانیم این افراد را بازی دهیم. ما به آرامش احتیاج داریم ، پس به خانه برو. ما آنها را دوست داریم ، آنها بسیار خاص هستند “، رئیس جمهور فعلی گفت.

گارد ملی

شورش ها به قدری شدید بود که پنتاگون تمام نیروهای گارد ملی منطقه کلمبیا را که حدود 1100 نیرو بود ، برای کنترل قیام فعال کرد.

پیش از این ، پلیس کاپیتول هشدار داده بود که تعداد کافی افسر برای کنترل جمعیت وجود ندارد. اگرچه تنش ها کاهش یافت و نیروهای امنیتی موفق به تخلیه متجاوزان سنا شدند ، بسیاری از طرفداران ترامپ با در دست داشتن پرچم ها و پلاکاردهای حمایت از رهبر جمهوری خواهان ، تا شب در حومه پایتخت کپیتول باقی ماندند.

حمله به نهادها

مایک پنس ، معاون رئیس جمهور دیروز با نگاهی متفاوت از ترامپ گفت که حمله به پایتخت “قابل تحمل نیست” و هشدار داد که افرادی که در این اقدام شرکت دارند ، تمام وزن قانون را دریافت خواهند کرد.

پنس که قرار بود از طریق تونل های ساختمان تخلیه شود ، دیروز در حال ریاست برای تأیید پیروزی انتخاباتی بایدن بود که با قطع شدن معترضین روند کار قطع شد. وی یکی از منتقدان جمهوری خواه در حمله به پایتخت بود.

رهبران حزب دموکرات این اقدام را محکوم کردند و صدای بایدن بلندترین بود. وی در یک سخنرانی خطاب به ملت با لحنی شدید نهادی هشدار داد: “جهان در حال تماشا است.”

وی قبل از اینکه ترامپ خود از معترضین بخواهد به خانه خود برگردند ، در حالی که بار دیگر “دزدی” انتخابات را محکوم کرد ، این حمله را محکوم کرد: “در حال حاضر ، دموکراسی ما یک حمله بی سابقه را تجربه کرده است.

“صحنه های هرج و مرج در Capitol Hill منعکس کننده واقعی ایالات متحده نیست. آنها نماینده ما نیستند. وی افزود: “آنچه می بینیم گروه كمی از افراط گرایان است كه به غیرقانونی عمل كرده اند.”

این حمله خشن در تاریخ معاصر ایالات متحده بی سابقه است و برای شناسایی چنین حمله ای باید در سال 1814 به آتش سوزی واشنگتن توسط نیروهای انگلیسی بازگردد.

حداقل یک بمب دست ساز در نزدیکی پایتخت پیدا شد ، اگرچه توسط مأموران اجرای قانون غیرفعال شد.

شب گذشته ، هنگام مطبوعات ، نمایندگان جلسه خود را از سر گرفتند و انتظار می رفت پیروزی بایدن را تأیید کنند.

توییتر و فیس بوک ترامپ را مسدود می کنند

دیروز توییتر و فیس بوک اعلام کردند که حساب های رسمی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را که متهم به ارتکاب “نقض جدی و مکرر” “سیاست صداقت مدنی” در شبکه های اجتماعی است ، به طور موقت مسدود کرده اند. حساب توییترrealDonaldTrump حداقل به مدت 12 ساعت مسدود شده است.

دموکرات ها دوباره کنترل سنا را به دست می گیرند

مطابق مطبوعات ایالات متحده ، جان اوسوف از جورجیا کرسی مجلس سنای آمریکا را از آن خود کرد ، بنابراین دموکرات ها کنترل مجلس اعلا را بدست آوردند. طبق پیش بینی های NBC و CBS ، اوسوف 50.3 درصد آرا را به دست آورد ، در حالی که رقیب وی ، دیوید پردو جمهوری خواه ، که از نیمکت خود دفاع کرد ، به 49.7 درصد آرا رسید.

با پیروزی اوسوف ، سنای آمریکا بین دموکرات ها و جمهوری خواهان گره خورده و هر حزب دارای 50 سناتور است. این رئیس سنا ، معاون رئیس جمهور کمالا هریس خواهد بود ، که مسئولیت تعیین در صورت تساوی را بر عهده خواهد داشت.

دیروز جورجیا دور دوم انتخابات سنای آمریکا را برگزار کرد که برای جو بایدن رئیس جمهور منتخب امری حیاتی است ، زیرا پیروزی دموکرات ها ایجاد آژانس ریاست جمهوری خود را برای وی آسان می کند.

ایالت جنوب قبلاً روند انتخاب دو سناتور خود را در تاریخ 3 نوامبر برگزار کرده است ، اما نه اوسوف ، نه پردو و نه دو رقیب دیگر ، کلی لوفلر جمهوری خواه و رافائل وارنوک دموکرات ، موفق به عبور از آستانه 50 درصد نشده اند.

گرجستان ، کشوری که به طور سنتی محافظه کار است ، به قلمرو “کلیدی” نتایج انتخابات 3 نوامبر تبدیل شده است. دونالد ترامپ با کمتر از 13000 رأی آن را از دست داد ، اولین باری است که رأی دهندگان ایالتی کاندیدای دموکرات را در حدود 30 سال گذشته انتخاب می کنند.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.

نسخه چاپی

متن اصلی این مقاله در تاریخ 01/07/2021 در نسخه چاپی ما منتشر شده است.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *