[ad_1]

این بدون شک یکی از تصاویری بود که در آخرین ساعات جهان سفر کرد: فیلمبرداری پایتخت آمریکا و یک شخص مبدل با چهره ، کلاه و شاخ نقاشی شده.

سازمان بهداشت جهانی؟ در شبکه های اجتماعی ، او را “Q-Shaman” ، جیک آنجلی صدا می کنند. او یکی از متعصبان دونالد ترامپ است که رهبری حمله به کپیتول هیل را بر عهده داشت.

آنجلی بازیگر جاه طلب آریزونا است که در موسیقی و آواز نیز زندگی ناموفق داشته است. با این حال ، در سال های اخیر ، او به یکی از وفادارترین پیروان ترامپ و یکی از مروجان اصلی تئوری توطئه به نام “QAnon” (مخفف Q-Anonymous) تبدیل شده است که در میان بخشهای راست افراطی در جریان است. آمریکایی ، منتشر شده است کلاریون.

همانطور که در مطبوعات آمریکا گزارش شده است ، این نظریه معتقد است که مانورهایی برای فاش کردن اطلاعات بسیار محرمانه از دولت ترامپ وجود دارد و حتی بدتر اینکه رهبران در راس حزب دموکرات در یک شبکه قاچاق کودک درگیر هستند. .

روزنامه “دیلی دات” گزارش داد: “از زمان آغاز جنبش QAnon ، طرفداران آن معتقدند كه رئیس جمهور دونالد ترامپ درگیر نبرد مخفیانه برای دستگیری سیاستمداران قدرتمند دموكرات است كه به گفته آنها كودك و آدم خوار هستند.”

آنجلی به خاطر تبلیغ این ایده ها به صورت آنلاین مشهور شد و به دلیل حضور مکرر در جمع با خز ، شاخ و پر ، لقب “شمن” را به خود اختصاص داد.

کوین روز ، ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز ، از جمله اولین کسانی بود که متوجه حضور Q-Shaman و سایر مبلغان QAnon در اعتراضات روز چهارشنبه شد.

روز گفت: “بین افراد QAnon که امیدوار بودند ترامپ امروز دستگیری های گسترده را اعلام کند و شبه نظامیانی که هفته هاست این موضوع را تبلیغ می کنند ، این احتمال وجود دارد که واقعاً زشت باشد.” پیام توییتر او در نهایت یک فال بود.

Q Shaman از چهره راست افراطی به تصرف کاپیتول رفت ، که در آن حتی یک طرفدار ترامپ نیز مورد اصابت گلوله قرار گرفت و اندکی بعد درگذشت.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *