[ad_1]

تعداد کشته های جهانی ناشی از Covid-19 در روز جمعه از مرز 2 میلیون نفر عبور کرد و در میان توزیع واکسن بسیار زیاد اما ناهموار از آستانه عبور کرد ، در حالی که در برخی از کشورها امید واقعی وجود دارد که در سایر مناطق جهان شیوع آن را کمتر کنیم. توسعه یافته ، به نظر می رسد یک رویای دور است.

این رقم تکان دهنده تنها بیش از یک سال پس از کشف ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان چین به دست آمد. شمار کشته شدگان توسط دانشگاه جان هاپکینز تقریباً برابر است با جمعیت شهرهایی مانند بروکسل ، مکه ، مینسک یا وین.

دکتر آشیش جا ، متخصص بیماری های همه گیر و رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون گفت: “این تعداد وحشتناکی از مرگ است.” در همان زمان ، وی افزود ، “جامعه علمی ما نیز کار برجسته ای انجام داده است.”

در کشورهای ثروتمندی مانند ایالات متحده ، انگلیس ، اسرائیل ، کانادا و آلمان ، میلیون ها شهروند قبلاً نوعی اقدام محافظتی دریافت کرده اند که حداقل یک دوز واکسن با سرعت انقلابی تهیه کرده و به سرعت مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرده اند.

اما در جای دیگر ، فعالیت های ایمن سازی به سختی آغاز شده است. بسیاری از کارشناسان یک سال دیگر خسارات و سختی را در مکانهایی مانند مکزیک ، برزیل ، ایران و هند پیش بینی کرده اند که مجموعاً حدود یک چهارم مرگ و میرهای جهان را تشکیل می دهد.

اسرائیل گومز ، یک پیراپزشک از مکزیکوسیتی که ماههاست بیماران Covid-19 را با آمبولانس منتقل می کند و به شدت دنبال تخت است ، شکایت کرد: “متأسفانه ، جمعیت اعتماد می کند ، اعتماد به عنوان یک کشور ، به عنوان یک جامعه ، به عنوان شهروندانی که ما آنها را درک نکرده ایم.” اتاقهای خالی بیمارستان. وی افزود: “ما نمی فهمیم كه این یك بازی نیست و این واقعاً وجود دارد.”

مکزیک ، یک کشور 130 میلیون نفری که از این ویروس رنج می برند ، فقط نیم میلیون دوز واکسن دریافت کرده و نیمی از آن را در اختیار کارکنان بهداشت قرار داده است.

این کاملاً در تضاد با وضعیت همسایه ثروتمندتر آن در شمال است. علی رغم تأخیرهای اولیه ، روزانه صدها هزار نفر در ایالات متحده آستین بالا می زنند ، جایی که ویروس باعث کشته شدن حدود 390،000 نفر شده است ، که بیشترین تعداد ویروس کرونا است.

اگرچه کمپین های واکسیناسیون در کشورهای ثروتمند با صف های طولانی ، بودجه ناکافی و رویکردهای متنوع ایالتی و محلی روبرو شده است ، اما موانع در کشورهای فقیر که ممکن است دارای سیستم های بهداشتی ضعیف ، شبکه های حمل و نقل متلاشی و فساد اقتصادی باشند ، بسیار بیشتر است. تقویت شده و فاقد برق قابل اطمینان برای خنک نگه داشتن واکسن ها به اندازه کافی.

بولتن 9:00

از روز دوشنبه تا جمعه ، ستاد تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *