[ad_1]

در مواجهه با محاصره شبکه های اجتماعی در حساب های شخصی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، متهم به “تحریک خشونت” ، انجمن مطبوعات بین آمریکایی (IAPA)) بر اعلامیه سالتا در مورد اصول آزادی بیان در عصر دیجیتال تأکید می کند. این شرکت معتقد است که این سند در بحث درباره نقش و مسئولیت اپراتورهای بستر اینترنتی در حفظ آزادی بیان و تجزیه و تحلیل این و سایر رویدادهای مشابه که زندگی روزمره میلیون ها انسان را تحت تأثیر قرار می دهد ، مهم است. کاربرانی که از خدمات شبکه استفاده می کنند.

حمله پرزیدنت ترامپ به پایتخت آمریكا در 6 ژانویه منجر به مسدود شدن حسابهای شخصی رئیس جمهور در توییتر ، فیس بوك ، اینستاگرام ، اسنپ چت ، یوتیوب ، توئیچ و تیك توك شد. و حذف شبکه محافظه کار Parler در برنامه های آمازون و اپل و گوگل. این اقدامات که توسط شرکت های خصوصی انجام شده ، توسط برخی توزین شده و توسط برخی دیگر مورد انتقاد قرار گرفته است ، از جمله رهبران جهان ، پیچیدگی های جدیدی را درباره آزادی بیان در حوزه دیجیتال نشان می دهد.

در این زمینه ، خورخه Canahuati ، رئیس IAPA معتقد است که اصول بیانیه سالتا ، تصویب شده توسط IAPA در اکتبر 2018 در سالتا ، آرژانتین ، حقوق و تعهداتی را که شرکت کنندگان در تبادل اطلاعات در محیط دیجیتال ، خواه ناخواه ، تعیین می کنند ، تعیین می کند. برای سیستم عامل ها ، سازندگان محتوا ، کاربران و دولت ها.

کاناهواتی ، رئیس گروه OPSA در هندوراس ، گفت: در این بیانیه هشدار داده شده است که علیرغم تأثیر مثبت ارتباطات اینترنتی ، حملات و تهدیدها از “مقررات بیش از حد دولت” تا “انتشار مخرب اطلاعات” و اقدامات بازیگران خصوصی متوقف نشده است. ، “که در گردش اطلاعات از اختیارات قابل توجهی استفاده می کنند. “

علاوه بر توجیه خودتنظیمی سکوها قبل از مسئولیت ترامپ در قبال اقدامات خشونت آمیز ، کاناهواتی افزود که بیشترین سر و صدای ایجاد شده این بود که آیا یک سکوی خصوصی با ویژگی های شبکه عمومی به دلیل گستردگی و گسترده بودن می تواند در مورد بحث عمومی یا سانسور تصمیم بگیرد صداها ، هرچند نامعقول به نظر برسند. کاناهواتی گفت: “محاصره نامحدود عبارات عمومی ، همانطور که در مورد ترامپ وجود دارد ، پیش بینی سانسور قبلی را دارد ، همانطور که در بند 5 اعلامیه سالتا تعریف شده است ، زیرا نتیجه گیری در مورد جرایم یا جرائمی است که هنوز اتفاق نیفتاده است.” . “این خطرناک است که اعمال صحیح اصل مسئولیت پست پس از مد نظر قرار نگیرد.”

از طرف خود ، کارلوس جورنت ، رئیس کمیته آزادی مطبوعات و اطلاعات IAPA ، تجزیه و تحلیل کرد که بخشی از سردرگمی جهانی در مورد اقدامات انجام شده به دلیل ناسازگاری سیستم عامل ها در اعمال معیارها برای موقعیت های مشابه است. در کشورهای مختلف. وی با بیان اینکه اعلامیه سالتا برای این سیستم عامل ها ضروری است ، گفت: “سیاست ها و معیارهای آنها ، که می تواند گردش مطالب را محدود کند ، باید روشن و شفاف باشد” تا از اصطلاح “فرهنگ لغو” جلوگیری شود. . با این تشدید که از این طریق می توانند بحث عمومی را مسدود کنند.

جورنت ، مدیر La Voz del Interior در قرطوبا ، آرژانتین ، در مواجهه با فشاری كه سیستم عامل های بزرگ آمریكا می توانند با آن روبرو شوند به دلیل تغییر فوری دولت در این كشور ، مقاله 13 اعلامیه سالتا را كه خواستار واسطه های فناوری است ، بیان كرد. به احترام و ارتقا promoting آزادی بیان متعهد شوند “و تسلیم” فشارهای دولتها یا سایر گروههای قدرت “نشوند. اگر این استدلال یکی از “تحریک خشونت” یا “تحریک قیام” باشد ، سیستم عامل ها می توانند پیام هایی را که غیرقانونی می دانند حذف کنند یا دستور توقف کوتاه مدت حساب را صادر کنند در حالی که اصرار بر حکم دادگاه برای تعیین اقدامات شدیدتر دارند. .

کاناهواتی و جورنت ابراز نگرانی IAPA کردند که اقدامات اتخاذ شده توسط این سیستم عامل ها می تواند منجر به یک مسابقه قانونی لجام گسیخته برای تنظیم آزادی بیان در فضای دیجیتال شود ، جنبه هایی که در اعلامیه سالتا نیز یکی از بزرگترین تهدیدها مشخص شده است.

IAPA یک سازمان غیرانتفاعی است که به حمایت و ارتقا freedom آزادی مطبوعات و بیان در آمریکا اختصاص دارد. این نشریه شامل بیش از 1300 نشریه از نیمکره غربی است. و دفتر مرکزی آن در میامی ، فلوریدا ، ایالات متحده آمریکا است.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *