[ad_1]

مکزیک و ایتالیا روز سه شنبه به لیست کشورهایی پیوستند که طی هفته های اخیر اذعان کرده اند که باید اقدامات واکسیناسیون خود را به دلیل کمبود دوزهای موجود به تأخیر بیندازند ، یک مشکل تولید جهانی که فقط به یک واکسن محدود نمی شود و بحران سیستم بهداشت جهانی را عمیق تر می کند. ، در میان منحنی رو به رشد موارد و مرگ و میر در ایالات متحده ، اروپا ، آمریکای لاتین ، آفریقا و مناطقی از آسیا.

در حالی که بروکسل از دولتهای منطقه می خواهد واکسیناسیون علیه Covid-19 را که اکثریت آنها در 27 دسامبر آغاز کردند ، تسریع کنند تا 70٪ از اروپایی ها در تابستان ایمن شوند ، واقعیت چندین کشور خواستار ایجاد پویایی متفاوت است.

به عنوان مثال ، در ایتالیا ، روش اولیه تلقیح جمعی ، که در آن 1،187،920 دوز قبلاً تجویز شده است ، به دلیل تأخیر در تحویل داروی آن به Pfizer ، تاخیرهای قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

طبق گزارش La Stampa ، از 397000 دوز برنامه ریزی شده برای این هفته فقط 48000 مورد به كشور وارد شده است ، در حالی كه 53،820 قرار است امروز و 294،840 باقیمانده فردا.

در همین رابطه ، مدیر آژانس دارویی ایتالیا (AIFA) نیکولاس ماگرینی امروز “نگرانی جدی” ناشی از پیام “در آخرین لحظه” تأخیر در ارسال واکسن ها را ابراز کرد و وزارت بهداشت گزارش داد 10497 عفونت و 603 مرگ در آستانه .

با این حال ، این نقض جدید توسط Pfizer ، که باعث تأخیر در تحویل به اروپا تا پایان ژانویه یا اوایل فوریه می شود ، که جمعه گذشته توسط BioNTech اعلام شد و همچنین توسط دانمارک ، استونی ، فنلاند ، لیتوانی ، لتونی و سوئد مورد انتقاد قرار گرفت نیز منجر به تاخیر می شود. از برنامه واکسیناسیون در مکزیک ، که امروز یک محموله 220000 واکسن دریافت کرده است ، نیمی از آنچه انتظار می رفت.

هوگو لوپز-گاتل رامیرز ، معاون وزیر بهداشت مکزیک امروز اعلام کرد که مرحله اول واکسیناسیون کادر پزشکی – برنامه ریزی شده برای 25 ژانویه و 2 و 9 فوریه – به 15 فوریه موکول می شود ، بنابراین شما باید صبر کنید یک هفته دیگر برای دریافت دوز دوم.

معاون وزیر مکزیک با اعلام اینکه مرحله اول واکسیناسیون در 31 ژانویه به پایان نمی رسد ، گفت: “کارکنانی وجود دارند که باید 28 روز منتظر دوز دوم باشند.”

در همین حال ، به نظر می رسد همسایه این کشور ، ایالات متحده امروز بیش از 400000 مورد مرگ ویروس کرونا ، بیش از تلفات آمریکایی ها در جنگ جهانی اول ، ویتنام و کره ، در آستانه تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، که قول داده است انجام دهد ، دارد. استفاده اجباری از بند.

بایدن قصد دارد در 100 روز نخست ریاست جمهوری خود 100 میلیون نفر را واکسینه کند ، این به معنی سرعت بخشیدن به مبارزاتی است که تاکنون فقط دوز اول یعنی بیش از 12 نفر از 20 میلیون نفری را که دولت معاصر برنامه ریزی کرده است واکسن تا پایان دریافت کرده است. ماه گذشته.

در همان زمان ، در جورجیا ، پزشکان به دلیل کمبود تخت ، ظرفیت اشباع شده تگزاس در بخش های مراقبت ویژه بیماران خود را در راهروهای بیمارستان معالجه می کنند و کالیفرنیا امروز با بیش از 3 میلیون مورد ویروس کرونا به اولین ایالت در این کشور تبدیل شد.

دیروز ، طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز (JHU) ، ایالات متحده 137،885 مورد جدید ویروس کرونا و 1،381 مورد مرگ را ثبت کرده است ، در حالی که این کشور بیش از 24 میلیون نفر بوده است ، در حالی که 60٪ از کل تعداد در دو ماه و نیم گذشته ثبت شده است.

وزارت بهداشت ، به نقل از اروپا پرس ، وزارت بهداشت گفت: این آمار در طرف دیگر اقیانوس اطلس نیز نگران کننده است: بیش از 1600 مورد مرگ در انگلیس در آستانه گزارش شده است که از ابتدای شیوع همه گیر ، بی سابقه است.

بر اساس گزارشی که امروز توسط اداره آمار ملی (ONS) منتشر شد ، از هر هشت نفر در دسامبر گذشته پس از كشف نوع جدید ویروس ، در انگلیس به ویروس کرونا ویروس آلوده شد ، از هر ده نفر یک نفر در ولز ، یک نفر از 13 نفر در ایرلند و از هر 11 نفر در اسکاتلند.

به نوبه خود ، اقدامات در آلمان ، جایی که صدراعظم آنگلا مرکل ، از تمدید بازداشت تا 14 فوریه و در پرتغال ، که امروز ممنوعیت فروش مواد غذایی و تفریح ​​در پارک ها و باغ ها به بازداشت اضافه شد ، تشدید شد.

در آسیا ، چین همچنین در چهارمین استان شمالی لیائونینگ محدودیت هایی را در روز سه شنبه اعمال کرد ، در حالی که یک مرکز قرنطینه برای هزاران نفر در برابر ساعت در شیجیاژوانگ ، هبی در حال ساخت بود ، Xinhua گزارش داد.

به همین ترتیب ، امروز دولت از اقدامات خود در برابر بیماری همه گیر دفاع كرد ، اگرچه موافقت كرد كه همیشه جای پیشرفت وجود دارد ، در برابر انتقادات كمیته بررسی مستقل Covid-19 ، كه می گوید پكن می توانست عملكرد بیشتری داشته باشد به سرعت در ژانویه 2020 هنگامی که ویروس کشف شد و سازمان بهداشت جهانی (WHO) متعهد شد که یک وضعیت اضطراری بین المللی را اعلام کند.

وزارت امور خارجه امروز در بیانیه ای اعلام کرد هند از فردا توزیع واکسن COVID-19 را به کشورهای شریک منطقه از جمله بوتان ، مالدیو ، بنگلادش ، نپال ، میانمار و سیشل آغاز خواهد کرد. از آنسا

روسیه ، به نوبه خود ، روز سه شنبه گفت که دومین واکسن کرونا ویروس که توسط دولت ساخته شده است ، EpiVacCorona ، 100٪ اثربخشی را در دو مرحله اول آزمایش نشان داده است ، بالاترین داروی در نوع خود تا به امروز.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، سردبیران ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کنند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *