[ad_1]

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) که در حال بررسی منشا ویروس کرونا در چین هستند امروز از انستیتوی ویروس شناسی در ووهان بازدید کردند ، یکی از پیش بینی شده ترین مراحل تحقیق ، زیرا این مرکز یک نظریه بحث برانگیز است که منشا possible احتمالی آن را بیان می کند از ویروس کرونا.

دولت چین بیش از یک سال منتظر ماند تا اجازه بازدید کارشناسان سازمان ملل برای قرنطینه را به مدت 14 روز قبل از شروع کار در هفته گذشته صادر کند ، و این منجر به تاخیر می شود که بسیاری از تحلیلگران شک دارند از ابتدای شیوع بیماری علائم آشکار داشته باشد.

یک کاروان از وسایل نقلیه حامل تیم کنترل امنیتی را برای ورود به انستیتوی ویروس شناسی انجام دادند ، این آزمایشگاه دارای چندین آزمایشگاه با امنیت بالا است که محققان با ویروس های کرونا ویروس کار می کنند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد ، یکی از کارشناسان ، پیتر داشاک ، به خبرنگاران گفت که این گروه ، متشکل از ده محقق ، در انتظار “یک روز بسیار پربار هستند و تمام س theالاتی را که باید پرسیده شود ، خواهد پرسید.”

داشاک بعداً در توئیتر نوشت که این یک “جلسه بسیار مهم با کارمندان” و “یک بحث آزاد و صریح” است ، اگرچه در حال حاضر هیچ پاسخ مشخصی وجود ندارد.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی قبل از عزیمت حدود چهار ساعت را در این مرکز گذراندند بدون اینکه با مطبوعات منتظر بیرون باشند.

مأموران پلیس با لباسهای سیاه و یکدست بند در خیابان صف کشیده بودند تا جمعیت خبرنگاران را از وسایل نقلیه جدا کنند.

به گفته رسانه دولتی گلوبال تایمز ، این تیم همچنین از آزمایشگاه P4 ، اولین آزمایشگاه حداکثر ایمنی در آسیا ، مجهز به کار با عوامل بیولوژیکی نوع 4 مانند ابولا بازدید کرد که خطر فردی زیادی برای عفونت ایجاد می کند و همچنین برای زندگی بسیار مضر است. .

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، بارها این موسسه را در ووهان متهم کرده است که به ویروسی که باعث فرار Covid-19 شده ، اجازه ایجاد یک بیماری همه گیر جهانی را داده است.

وزیر امور خارجه وی ، مایک پمپئو ، سال گذشته اصرار داشت که “شواهد قابل توجهی” وجود دارد که نشان می دهد ویروس از آزمایشگاه خارج شده است ، اگرچه وی مدارکی ارائه نکرد و اعتراف کرد که مطمئن نیست.

چین ، که مسئولیت شیوع آن در سال 2019 را انکار می کند ، بدون اثبات ، احتمال دارد که ویروس وارد شده باشد.

پکن ترجیح می دهد بر موفقیت خود در کنترل عفونت ها و تولید واکسن های صادر شده به چندین کشور تمرکز کند.

سه روز پیش ، مقامات آن تور را با تیم WHO ترتیب دادند تا بازسازی شهر پس از شیوع همه گیر را نشان دهند.

روز یکشنبه ، به گفته داشاک ، کارشناسان از بازاری که اولین منبع عفونت در آن پیدا شده است بازدید کردند ، مرحله “کلیدی” در ماموریت WHO.

این کارشناس در توییت خود گفت که این تیم با شی جنلی ، یکی از برترین متخصصان ویروس کرونا در چین و معاون آزمایشگاه ووهان دیدار کرده است.

این ویروس شناس در مصاحبه ای در ژوئن 2020 در یک مجله علمی آمریکایی س Americanالاتی را مطرح کرد و در آن اظهار داشت که در ابتدا نگران احتمال فرار ویروس از آزمایشگاه است.

اما بررسی های بعدی نشان داد که هیچ یک از توالی های ژن با ویروس های ذخیره شده در این مchedسسه مطابقت ندارد. وی گفت: “چند شب است که نخوابم.”

طبق رسانه های دولتی چین ، حتی بعداً او ادعا کرد که “زندگی خود را شرط بست که ویروس کرونا هیچ ارتباطی با آزمایشگاه ندارد”.

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *