[ad_1]

رئیس تیم فنی سازمان بهداشت جهانی (WHO) که در حال بررسی ریشه همه گیری در شهر ووهان چین است ، امروز “بسیار قابل اعتماد” نیست که ویروس کرونا از آزمایشگاه خارج شده و تأیید می کند که این فرضیه مطابقت بیشتری دارد با یک “سناریوی عالی” برای فیلم.

پیتر بن امبارک یکی از ده محقق WHO است که در ژانویه برای بررسی ظهور Covid-19 وارد چین شد.

این تیم روز گذشته در انستیتوی ویروس شناسی ووهان بود ، جایی که طبق برخی فرضیه های جنجالی ، حتی توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا و همکاران اصلی وی ، ویروس ظاهر می شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، بن امبارک در یک مصاحبه تلفنی از پکن گفت: “اگر ما اینجا و آنجا تعقیب ارواح را شروع کنیم ، هرگز به جایی نخواهیم رسید.”

برای متخصصی که در اوایل سال 2010 برای WHO در پایتخت چین کار می کرد ، بازدید از این موسسه “یک گام مهم در درک اینکه این داستان ها از کجا ناشی می شود” بود.

شما باید بتوانید “توضیح دهید که چرا بعضی از آنها کاملا غیر منطقی هستند ، چرا بعضی از آنها منطقی است و چرا بعضی از آنها قابل توضیح است یا خیر”.

از سال 2012 ، موسسه ویروس شناسی ووهان دارای آزمایشگاه P4 با امنیت بالا برای بسیاری از عوامل بیماری زا خطرناک است که می توانند سویه های ویروسی مانند ابولا را که سازمان جهانی بهداشت قادر به بازدید است ، بپذیرند.

بن امبارک گفت که او “بسیار صریح و صریح” با گفتگوی چینی خود گفت وگو کرده است.

مایک پمپئو قبل از ترک سمت رئیس دیپلماسی ایالات متحده ، در اواسط ژانویه دوباره انگشت خود را به سمت موسسه گرفت.

اما تاکنون هیچ مدرکی در تأیید این فرضیه یافت نشده است.

کارشناس ارشد سازمان بهداشت جهانی که با تأکید بر مزایای “پایبندی به علم و حقایق” برای نتیجه گیری قطعی در مورد ریشه همه گیر ، اصرار داشت که همه این فرضیات “فیلمنامه های عالی برای فیلم ها و سریال ها” باشد.

به گفته بن امبارک ، هیئت باید هفته آینده مأموریت خود را در ووهان به پایان برساند.

وی گفت: “ما پاسخ كامل درباره منشا ویروس نخواهیم گرفت ، اما این اولین قدم خوب خواهد بود.” وی در پایان گفت: “این راهی بسیار محکم و روشن برای حرکت به جلو خواهد بود.”

بولتن 9:00

از دوشنبه تا جمعه ، هیئت تحریریه ما مناسب ترین اطلاعات را برای هر روز انتخاب می کند.[ad_2]

By dyJJ19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *